Menighet med nye lokaler – inviterer til åpningsfest på TV

Helgen 11. til 13. september, arrangerer Pinsekirken i Mjøndalen åpningsfest etter et betydelig renovasjonsarbeid. Her blir herlige møter, lovsang og andre festligheter. TV Visjon Norge dekker feiringen under Studio Direkte lørdag 12. september.

 

– Menigheten har lagt opp til en skikkelig festhelg. Det blir opplegg for hele familien på dagtid og gode møter på kveldstid. Det er herlig at menigheten har fått til dette under disse tider. Det er klart at TV Visjon Norge deltar, forteller tidligere leder for menigheten og Visjon Norge-veteran, Arne Pedersen.

 

Produktive korona-tider

– På grunn av stort oppmøte under våre møter den siste tiden før korona-viruset, bestemte vi oss for å utvide våre lokaler. Vi fikk til slutt kjøpt naboeiendommen. Nå har vi slått de to lokalene sammen, og har fått betydelig bedre kapasitet. Vi har gått fra rundt 110 sitteplasser til over 200. Gjennom korona-tiden har vi brukt tiden effektivt, forteller Kjetil Garder, pastor i menigheten.

 

Ført til sterkere samhold

Mye av renovasjonsarbeidet har naturligvis blitt utført av håndverkere. Garder forteller samtidig at flere av medlemmene i menigheten har stilt opp for å bidra til fellesskapet gjennom dugnad. Dette har også styrket samholdet:

– Vi har satt sammen dugnadsgjenger på fem og fem som tillatt under korona-tider. Vi har selvfølgelig gjennomført et stort fysisk arbeid, men samholdet styrker fellesskapet i menigheten.

 

Lokaler for fremtiden

Lokalene har ikke bare økt rent størrelsesmessig. De største oppgraderingene består av ny scene og nytt møtelokale i den nye delen av bygget hvor den lokale «Pizzabakeren» tidligere har holdt til. -Vi håper at dette området vil virke som en møteplass for medlemmene i fremtiden, forteller Garder. Viktigheten av åpenhet og fellesskap blir stadig vektlagt underveis i vår samtale.

 

Klar til gjenåpning

Garder er klar på at menigheten vil komme i mål til fredagens gjenåpning:

– På fredag kl. 18 starter vi kvelden med en høytidelig snorklipping. Gaten utenfor menigheten blir stengt med kommunens tillatelse for å ta imot gjester kl. 18.30 til første møte. I mellomtiden vil diverse korona-tiltak gjennomføres. Ungdomsbevegelsen «Get Focused» fra Tønsberg stiller med lovsangsband første kveld. Utover helgen fortsetter altså festen med program for hele familien på dagtid og møter med forkynnelse og lovsang på kveldstid.

 

Menighet med lang historie

Pinsekirken i Mjøndalen ble grunnlagt på midten av 1920-tallet, men menigheten har skiftet lokaler flere ganger. Dagens lokaler har vært i bruk av menigheten siden 1970-tallet. Menigheten het tidligere «Betania», men skiftet navn i 2016.  Pastor Kjell Garder har ledet menigheten over de siste to årene sammen med sin kone.

 

TV Visjon Norge deltar altså under åpningsfesten lørdag 12. september. Sendingen går fra kl. 20.