Uke 14: «Tett på» med frisk forkynnelse og «Live fra Bergen» med ung evangelist

Mandag til fredag ser du nystartede «Tett på». Her får du uformell og god forkynnelse. På tirsdag er den unge misjonæren Nathan Osnes ukens gjest i «Live fra Bergen». Han reiser «hvor som helst» for å nå de unådde med evangeliet.

Uformelle direktesendinger med forkynnelse

Konseptet «Tett på» er TV Visjon Norges ferskeste opplegg med direktesendinger. Mandag til fredag kl. 14.30-15.00 ser du kjente forkynnere som tar utgangspunkt i et aktuelt tema eller tekst fra Bibelen. Hele opplegget gjennomføres gjennom såkalt videolenke. Det innebærer at den aktuelle forkynner selv tar regi over sendingen. Og gjør det gjerne på hjemmebane. Denne uken får vi følgende bidragsytere:
Mandag: Nils Petter Lien
Tirsdag: Tom Roger Edvardsen
Onsdag: Jan Ernst Gabrielsen
Torsdag: Unni Fredstad (bilde)
Fredag: Svein Egil Fikstvedt

Live fra Bergen

De to programlederne Bjarte Ystebø og Linn Myhr er tilbake til fast tid tirsdag 5. april kl. 22.00. Da er det duket for et nytt avsnitt med «Live fra Bergen». I dette aktualitetsprogrammet, som er produsert av Visjon Norges sendepartner Norge IDAG, får vi både en oppdatering på ukens mest aktuelle nyhetssaker fra et kristent perspektiv. I hvert enkelt program inviteres en ny og spennende gjest inn i studio. Denne uken blir det Nathan Osnes. Den 23 år gamle misjonæren er villig til å reise til både jungel og ørken for å spre evangeliet.

Underviser om Åpenbaringen

Undervisningsserien «Når Jesus kommer» med den svenske forkynneren KG Larsson, er blitt til det mest populære programmet av sitt slag her på kanalen. Og det med god grunn. Her legges det til rette for presis og lettforståelig innsikt om hvorfor den siste boken i Det nye testamentet fortsatt er av enorm betydning, nesten 2000 år etter sin opprinnelse. Programmet vises torsdag 7. april kl. 18.00

Gjensyn på fredag

8. april kl. 18.00 får vi et nytt «Gjensyn på fredag». Denne gangen blir det en «Albania spesial» dokumentar med Ester Puka. Det er som oftest hennes ektemann Koli Puka, pastor i menigheten «Håp for Shkoder», publikum får se på TV Visjon Norge. Men Ester har også flere viktige oppgaver. Helt klart viktige nok til å fylle en dokumentar på 30 minutter. Hun er tannlege av yrke og en viktig del av lovsangs-teamet i menigheten, som altså ledes av ektemannen. Ester er vokst opp med en muslimsk bakgrunn, men fikk til slutt et sterkt møte med Jesus. Mer om henne får du altså vite på fredag. Unni Fredstad er programleder.
Se dokumentaren her