BILDE: Sara kan smile til livet som både kristen og fri for angst. Foto: privat.
 

Troen satte Sara fri fra angsten – gjest i to direktesendinger torsdag

Det ville for to år siden vært helt utenkelig for Sara Ulsted Mojlanen (20) å stille til intervju på TV. Under hele oppveksten var hun plaget av angst og våget knapt å gå ut av huset. Takket være Jesus har jenta fra Arendal fått et nytt liv.

Torsdag 11. august er hun altså gjest i to direktesendinger på TV Visjon Norge. Først i “Midt på dagen” mellom kl. 12.00 og 14.00. Så i “Studio Direkte” på kveldstid (kl. 20.00 til 23.00).

Angsten, som hun selv beskriver som ekstrem og invalidiserende, oppsto allerede i barneskolealder. Tilstanden ble progressivt verre gjennom oppveksten. Innen hun gikk på videregående skole var hun både redd for andre mennesker, også ufarlige ting som mat. Begge begrunnet i frykten for sykdom:
–Jeg slet på det verste også med tvangstanker om å vaske hendene opp til 30 ganger daglig, forteller hun i et intervju med avisa Dagen.

 

Troen var det eneste som fungerte
Hun ble sendt til alle slags behandlingstilbud, som regel organisert gjennom Barne- og ungdomspsykiatrien (BUP). Likevel var det ingen ting som fungerte. Til slutt skulle det vise seg at løsningen ikke var å finne i faglitteraturen. Sara stiftet etter hvert et bekjentskap med den flittige menighetsjenta Andrea. Hun var også raskt ute med å invitere til gudstjeneste i menigheten. Tilbudet takket hun ja til, og under sitt første møte med menigheten tok hun imot Jesus og ble samtidig satt fri fra alle plager. Til høsten har hun planer om å sette kursen sørover til Kristiansand for å gå på bibelskole.

 

«Midt på dagen» er tilbake
De fleste har nok fått med seg at «Midt på dagen» har tatt seg en to måneder lang sommerferie. Men nå er programmet tilbake. Fra og med 9. august sendes programmet til sin faste sendetid kl. 12.00 til 14.00. Det er fortsatt dagene tirsdager til fredager som gjelder, både på TV og på radio.

 

PS: Det er programleder Gøril Kristoffersen som leder intervjuet med Sara på dagtid. Jan Hanvold er programleder under kveldens sending.