BILDE: Åge Åleskjær og Randi Filtvedt Johansen i samtale.

Hva betyr de enkelte høytider? Hør Åge Åleskjær i «Høytidsprat»

«Høytidsprat» var på tapetet også i påsken. Og innholdet var den gang som nå – som tittelen sier, en prat om høytid. Hva skjedde Kristi Himmelfartsdag og deretter? Og hva skjedde i pinsen? Det er hva disse programmene handler om.

 

Åge Åleskjær er gjest. Han er en kjent forkynner og menighetsleder i Norge, ikke minst som grunnlegger av Oslo Kristne Senter på Romerike. Menigheten består i dag av over 3000 medlemmer og har syv avdelinger. I 2012 tok Katrine og Thomas Åleskjær over ledelsen av menigheten. Selv vier Åge nå sin tid til å reise rundt som evangelist, forkynner og bibellærer.

Han begynte som predikant på heltid i 1976 og startet da som medarbeider i Sarons Dal der Aril Edvardsen var leder.
Åleskjær er opprinnelig fra Sarpsborg og er født i 1950. I programmet i pinsen forteller han blant annet fra sitt første sterke møte med Den hellige ånd, som førte ham inn i en livslang tjeneste for Gud. I dette programmet deler Åge fra sitt liv der Den hellige ånd er en naturlig og overnaturlig del av tilværelsen.

Du kan glede deg til å høre ham fortelle om Den hellige ånds gjerninger i sitt liv og tjeneste. Alt godt fundamentert i Guds ord.
Se «Høytidsprat» med Randi Filtvedt Johansen og Åge Åleskjær på TV Visjon Norge Kristi Himmelfartsdag og søndag 28. mai.