BILDE: Ungdommene og veteranen sammen i mandagens utgave av Studio Direkte.

 

Haltorp vil satse på ungdommen i Studio Direkte

Du så kanskje Studio Direkte-sendingen sist mandag 22. februar. Kjell Haltorp var programleder og hadde invitert en håndfull litt yngre medlemmer av den kristne familie. – Og det vil jeg fortsette med, sier veteranen som selv blir 82 i mars.

 

Du fikk møte Marita Wroldsen fra Fevik og Sarah Fikstvedt fra Froland. Begge for øvrig elever ved Bibelskolen i Grimstad som Inge Røiseland leder.

 

Startet menigheten i 1983

Og du fikk møte to unge representanter fra Sørlandskirken, menigheten som Kjell Haltorp startet i i 1983 i Arendal. Nora Johansen og Eivind Larsen som du fikk møte er altså den nye generasjon menighetsmedlemmer. Sørlandskirken ledes i dag av Kjell Haltorps sønn, Peter.

–Jeg kjente Den hellige ånd var til stede under denne TV-sendingen sist mandag. Og disse unge menneskene syntes det var en ære å få være gjester på TV Visjon Norge. Tenk det, sier Kjell Haltorp, superveteran i kristen forkynnelse som blir 82 år 26. mars.

 

Så kommer ungdommen

Han er tilbake på skjermen 19. mars til et opplegg som allerede er spikret og har lite rom utover de gjester som er valgt.

–Men deretter så vil jeg prioritere ungdommer som gjester i studio når jeg er programleder. De er fremtiden vår. Når de vil være med oss, ja, så skal de så klart får lov til det. Jeg gleder meg, sier en alltid begeistret Kjell Haltorp.