BILDE: Jon-Osvald Harila og Liv Marit Brusdal fra koret DIVISI er ukens gjester til “Live fra Bergen”. Foto: Privat

 

Kor-sangerene Jon-Osvald og Liv Marit til «Live fra Bergen»

Tirsdag 14. september kl. 22 er Bjarte Ystebø og Linn Myhr tilbake med et nytt program av «Live fra Bergen». Ukens gjester er Jon-Osvald Harila og Liv Marit Brusdal fra koret DIVISI.

 

–DIVISI er noe så sjeldent som et kor som har holdt det gående siden 1980-tallet, forteller Bjarte.

 

To av nøkkelpersonene som står bak korets videre suksess i dag, er nettopp tirsdagens gjester i «Live fra Bergen». Gruppens historie har sine røtter fra Bildøy Bibelskole, der hele initiativet begynte som en forlengelse av skolens musikklinje.

 

Danner lokalt samarbeid

I dag har gruppen dannet samarbeid med den lokale menigheten «Forsamlingen Betlehem, Bergen Indremisjon». Det tilrettelegges for gode konsert-muligheter. I første omgang er det planlagt to slike arrangementer i halvåret fra menighetens lokaler i Bergen Sentrum.

 

Få hele historien tirsdag kveld

Jon-Osvald og Liv Marit inntar altså gjeste-sofaen i studio hos Bjarte og Linn på tirsdag. Der skal de fortelle den spennende historien om korets langvarige suksess, men ikke minst om den sangglade gruppens planer for fremtiden. Dette programmet kan sees i sin helhet til planlagt sendetid, eller når som helst fra Visjon Norges nettbaserte strømmetjeneste, Tvvision.no.