Uke 49: Pakkene ruller inn i Moldova-aksjonen – det er snart jul

Innsamlingsaksjonen til Europas fattigste land, Moldova, fortsetter denne uken. Det blir et hovedtema under TV Visjon Norges direktesendinger både på dag- og kveldstid. Få også med deg et tilbakeblikk på julekalenderen fra 2009.

BILDE: Slik ser de ut, pakkene som Moldovas fattige får utdelt i starten av januar gjennom  en rekke arrangementer i regi av Filadelfiakirken på stedet og Visjon Norge.

Innsamling til Moldova i to daglige direktesendinger

Denne uken fortsetter TV Visjon Norges årlige innsamlingsaksjon av julepakker til Moldova. Det som er unikt denne gangen, er at aksjonen pågår under to direktesendinger: Både «Studio Direkte» på kvelden og «Midt på dagen» fra kl. 12-14. Pengene som samles inn går til Filadelfiakirken i Chisinau, Moldova og menigheten i Sarata Galbena.

Det er satt et mål på totalt 12.000 pakker og etter den første uken er halvparten passert med god margin.

Det er en stor givergede knyttet til denne årlige begivenheten. Pastor Doru Cirdei har vært gjest i studio i Mjøndalen frem til fredag sist uke.

Tirsdag denne uken kommer pastor Viktor Kulyak som gjest direkte fra sitt kjære Sarata Galbena, landsbyen som huser eldresenteret, handicapsenteret, menighet, SFO-ordning for barn og mye mer.

«Studio Direkte» Ser du alle dager fra kl. 20 til 23. «Midt på dagen» sendes tirsdag til fredag fra kl. 12 til 14.

Tidligere sendinger av «Studio Direkte» er i likhet med de fleste av TV Visjon Norges programmer fritt tilgjengelige på nett.

BILDE: I “årets” julekander er det flere kjente skikkelser å se fra Visjonsfamilien.

Gjensyn med julekalenderen fra 2009

Det går mot juletider. Det skal markeres på TV Visjon Norge. Dette året får vi et tilbakeblikk på kanalens julekalender fra 2009. Her følger vi Inger Hanvold, Amanda King og flere andre blant Visjonsfamiliens kjente skikkelser på aktiviteter godt egnet for å skape julestemning for hele familien.

«På sporet – Julekalender» ser du på TV Visjon Norge alle dager til og med julaften kl. 07.00 og kl. 17.00.

Redaktørforeningens generalsekretær i Hovedstaden

I programmet «Hovedstaden med Pastor Torp» følger vi Jan-Aage Torp til landets hovedstad, der han i hvert enkelt program møter noen av landets største beslutningstakere. Denne uken møter han generalsekretær i Norsk Redaktørforening Arne Jensen (t.h.). I samtalen med pastor Torp forteller han om redaktørforeningens oppgaver, og han drøfter etiske, faglige og juridiske utfordringer. Se denne episoden mandag 6. desember kl. 19.00.

Tredje del om historien til Carl-Gustaf Severin

I «Gjensyn på fredag» fredag 10. desember kl. 18.00 ser du tredje del i dokumentar-serien om Carl-Gustaf Severin (bilde). Denne gangen er det Severin sitt utrolige misjonsarbeid i den tidligere Sovjetunionen det skal handle om. Det hele startet på 1980-tallet med klar oppfordring fra grunnleggeren av menigheten «Livets Ord» i Uppsala, Ulf Ekman:

Evangeliet skulle forkynnes, og bibler skulle fordeles. Og det hele skulle skje langs de russiske jernbanesporene.

 

Dokumentarene om Carl-Gustaf Severin er den del av konseptet «Kjemper i Guds rike» og er produsert av Alf Henning Fredstad.

Søkelys på Advent i Hjertets Sang

I programmet «Hjertets Sang» inviterer programleder Randi Filtvedt Johansen (bilde) til både sterke toner og dype samtaler om hva som motiverer den enkelte artist til å skape kristen musikk. Sarah og David Åstrøm er ukens gjester og Advent er tema det skal handle om.

Se dette programmet lørdag 11. desember kl. 18.00.