BILDE: Birger Wroldsen på scenen i Troens Ord Haugalandet. Det ble en aktiv helg i kjølvannet av hans 50 års dag. Sang og musikk ble besørget av Arvid Pettersen med team.

«For en tid som denne» ganger tre – fra Troens Ord Haugalandet

TV-dagene er 19. og 26. mars samt 2. april. Møtene kom i stand i forbindelse med Birger Wroldsens 50-årsdag fredag 10. februar. 170 gjester var invitert til jubileet, blant dem flere kjente forkynnere. Og de måtte man utnytte til preken.

 

–Ja, jeg tenkte at når de først kom hit til oss i Kopervik så måtte vi jo bruke dem til noe mer enn bare feiring, sier Wroldsen og ler godt.
–Så slik endte vi opp med to møter den påfølgende lørdag og en vanlig søndagsgudstjeneste deretter, sier han.
Wroldsen synes ideen var god, og resultatet var formidabelt. Det var fullt hus i menighetslokalet til Troens Ord i Kopervik og pastor Wroldsen syntes det ble en ekstra fin feiring, selv om helgen for hans del ble noe slitsom.
Opptak av møtene er gjort som en enkel TV-produksjon. Alf Henning Fredstad, prosjektleder, sier:
–I de to korteste programmene har vi plukket litt fra talene, men Birger Wroldsen, selv programleder av Studio Direkte på TV Visjon Norge, intervjuet en del av de prominente personene som var til stede. Det tredje og siste programmet viser talen til Dennis Greenidge. Vi har også med en del sang og musikk fra Arvid Pettersen og hans team.

 

Haltorp og Pastor Albert
Fredstad sier også at du i programmene får møte kjentfolk som Kjell Haltorp, som har et nært samarbeide med Birger Wroldsen. Pastor Albert, leder av Sion Molde, var også sterkt til stede. Og Dennis Greenidge, en populær forkynner i Norge, bosatt i London og en nær venn av Wroldsen. Hans sterke budskap søndag handlet om å holde sammen, være som en familie, styrke båndene. Greenidge har alltid sterke forkynnelser og er spesielt etterspurt i Norge, spesielt under store sommerkonferanser.
Vi får også møte kenyanske Jesse Karanja, en kjent karismatisk leder fra Nairobi. Han driver Mizpah House of Prayer. I tillegg til bønnesenter driver han også en egen TV-stasjon i hjemlandet.

 

Arbeidet i Kenya
Birger Wroldsen og menigheten på Haugalandet har jobbet med Karanja siden 2007.
Arbeidet i Kenya er det største av tre misjonsarbeider Troens Ord har på sin agenda. Her drives skole og barnehjem med hjelp fra den norske menigheten. Og det neste på trappene er en egen helsestasjon.
Følg med fra 19. mars på TV Visjon Norge.