BILDE: Jan Hanvold og Visjon Norge blir gjort stor stas på ved skoleavslutningene i Filadelfia-kirken i Chisinau, Moldova.

Rett fra Gjestegården til Moldova: Slag i slag for Visjon Norges leder

Sendingene fra Gjestegården, med Stephen George som taler, har foregått siden Kristi Himmelfartsdag. Men det er ikke tid til å hvile på laurbærene. For, fra tirsdag 30. mai til og med fredag 2. juni er det nye direktesendinger fra Moldova.

 

Hvert år i slutten av mai er det skoleavslutning i Filadelfia-kirken i Chisinau, hovedstaden. Og det er en høytidelig markering for de aller minste på klassetrinn en til og med videregående.
-Det blir enda litt ekstra i år, for det er første året som det nystartede universitetet også skal ha sin markering, sier Jan Hanvold.
Han, og Visjon Norge, blir satt spesielt pris på under skole-avslutningen hvert år. Visjon Norge har, gjennom det man kaller «Den store Visjon Norge-familien» bidratt med økonomiske midler inn i det arbeid som utgår fra Filadelfia i Chisinau. Og midler til skolearbeidet har vært en vesentlig del i hjelpearbeidet.

 

Skoleavslutning 31. mai
Sendingene fra Moldova starter i vanlig Studio Direkte-tid kl. 20 på tirsdag 30. mai. Dagen etter, 31. mai, er det skoleavslutning som vil bli foreviget og vist i studio-sendingen på kvelden. Skoleavslutningen vil som vanlig foregå i Filadelfias-lokaler i Chisinau.
Under aksjonen som alltid avholdes under sendingene, vil man ha et spesielt fokus på ny sportshall på Betany-senteret, som menigheten driver rett utenfor hovedstaden. Det er her videregående skole og universitet befinner seg.
Den gamle sportshallen ble omgjort til undervisningssal for de nye studentene ved universitet. Dermed må det bygges en ny. Og man har så vidt startet.
I tillegg vil det være fokus på innredning av det nye eldre-hjemmet i Sarata Galbena, der Viktor Kulyak er pastor og leder. Arbeidet her er Visjon Norges andre store mål i Moldova og har vært det i mange år.

 

Invitert til pastor-konferanse
Og det er nettopp her ute, i Sarata Galbena, at Jan Hanvold i neste uke er invitert til å tale under en stor konferanse for pastorer fra pinsebevegelsen i Moldova. Konferansen holdes i et nytt konferanse-område som menigheten i Sarata Galbena har sikret seg rett i utkanten av landsbyen.
TV Visjon Norge var i Moldova siste gang med direktesendinger i forbindelse med utdelingen av matpakker til jul i starten av januar i år.

BILDE: Jan Hanvold ved en tidligere skoleavslutning i Moldova.