BILDE: Alex Pentzari, sentral person i det arbeid som gjøres i Moldova, kommer i studio denne gang.

Liv leder sendingene fra Moldova: Klart for skolestart og mye mer

Det er skolestart også i Moldova disse dager, og tradisjonen tro er TV Visjon Norge på plass. Fra fredag 1. september til og med søndag 3. september blir det direktesendinger fra Filadelfia-kirken i Chisinau, Moldovas hovedstad.

 

Liv Søvde Kallevig er både programleder og reporter de nærmeste dager. Det vil bli vekselsvis sending fra Moldova og Visjon Norges studio i Mjøndalen. Sistnevnte ledes av Astri Weber Gellein Laurendz, David Sagen og Arne Pedersen henholdsvis fredag, lørdag og søndag.
Fra Moldova vil vi på ny bli presentert for fattigdommen som ikke har avtatt i dette Europas fattigste land. Visjon Norge startet sitt hjelpearbeid og samarbeid med pastorene Doru Cirdei og Viktor Kulyak for over 20 år siden.

 

Skoleåret starter fredag
Cirdei er leder for Filadelfia-kirken i Chisinau og barnelandsbyen Bettany utenfor hovedstaden, og Kulyak er pastor og leder for eldrehjemmet og handicapsenteret i Sarata Galbena.
-Det nye skoleåret starter fredag, forteller Liv Søvde Kallevig fra Moldova. -Vi skal ha med både elever og lærere i Studio Direkte-sendingen på kvelden. Og dagen etter, lørdag 2. september, skal vi være med på den månedlige matutdelingen og på kvelden bivåne «kick off» (oppstart) i menigheten der pastor Doru vil lansere høstens 21 dagers faste.
Liv Søvde Kallevig sier videre at det blir flere temaer å snakke med Doru Cirdei om. I tillegg til skole og arbeidet blant fattige, gjelder det strategi, ledelse og faste.
I studio denne gang får vi også møte Alexander Pentzari, en sentral person og leder i Filadelfia-menighetens arbeid.

 

Allsidig og sentral
Han har ledet Filadelfias TV-arbeid fra starten, men har også vært leder av skolen p Bettany-senteret. En allsidig og sentral person i det store arbeidet som drives.
Nytt fra Viktor Kulyak i Sarata Galbena blir også interessant å høre. Det nye eldrehjemmet og handicap-senteret er reist og står der som et resultat av møysommelig og hardt arbeid, økonomisk hjelp fra den store Visjon Norge-familien – og ikke minst bønner til Gud.

BILDE: Liv Søvde Kallevig skal lede sendingene fra Moldova denne gang. Her med pastor Doru Cirdei foran Filadelfia-bygget i Chisinau. Inngangspartiet preges av ordene: «Herliggjøre Gud og betjene mennesker».