BILDE: Margot Elle Haltorp under opptak på Visjon Norge denne uken. Hun er første kvinne ut i serien «Det står i Bibelen».

«Det står i Bibelen»: Margot er første kvinne som underviser

Dialogen mellom Kjell Haltorp og Birger Wroldsen har ofte vært omtalt når det skal skrives om «Det står i Bibelen». De to har til sammen gjort langt over 100 programmer. Wroldsen har også gjort flere programmer med Håkon Fagervik.

 

Og det har vært andre menn som har satt sitt preg på «Det står i Bibelen». Men nå er det planer om å få med flere kvinner. Og først ute er Margot Helle Haltorp som spilte inn fem programmer denne uken. De fem programmene bærer følgende titler:
Programmene en og to: Den store hemmeligheten.
Program tre: Menigheten som bygning.
Program fire: Paulus åpenbaring og motstand.
Program fem: Menigheten som Kristi brud.

 

Dette er Margot Elle Haltorp
Margot er utdannet lærer og har tilhørt skoleverket i alle år. I 53 år var hun gift med lensmann i Farsund, Bjarne Elle. De fikk tre barn, syv barnebarn og har foreløpig ett oldebarn.
Da Margot hadde vært enke i fem år kom Kjell Haltorp på banen. Nå har de vært gift i tre og et halvt år og danner pastorpar på Zion Vanse og er bosatt i Farsund, sørlandsbyen som også er Margots fødeby.
Margot (83) var knyttet til Den norske kirke til hun var 40 år. Da opplevde hun dåpen i Den Hellige Ånd, men fortsatte å gå i kirken.
-I 1994 stiftet mannen min og jeg menigheten «Livets Kilde» som ble en del av «Levende Ord». Da sistnevnte ble nedlagt fikk jeg fra Herren om å «bli stående», forteller Margot Elle Haltorp. For 11 år siden slo de seg så sammen med menigheten Zion Vanse.
-Kjell har betydd mye for Zion Vanse. Han ble en reddende engel da han kom, sier Margot om ektemannen.

 

Ektemannen runder 85
26. mars fyller Kjell Haltorp 85 år, men er fortsatt utrolig aktiv i Herrens tjeneste. Fra opptakene gjort på Visjon Norge denne uken, drar de to rett til møter i Puerto Rico på Gran Canaria. De lever etter prinsippet om at det ikke er noen pensjonsalder i Guds rike.
-Jeg skal hjelpe Kjell til å fullføre løpet, sier Margot Elle Haltorp.
PS: Programmene med Margot kommer etter planen fra 2. april og går ut måneden.