BILDE: Michale Beener fra “City of Life” I studio med Jan Hanvold under innsamlingsaksjonen for noen uker siden. I april møtes de to igjen.

På gjenvisitt til Sderot – solidaritetstur med Jan Hanvold i spissen

Denne grensebyen til Gaza ble hardt rammet under angrepet fra Hamas 7. oktober i fjor. Her hører også menigheten «City of Life» hjemme. Hanvold og gruppen fra Norge vil besøke menigheten.

 

I midten av mars avholdte Visjon Norge en innsamlingsaksjon i samarbeid med «City of Life» for å finansiere pakker med nødvendige forsyninger som mat og drikke til de trengende i Sderot. Byen grenser altså til Gaza og innbyggerne er konstant utsatte for terrorangrep. Det får også økonomiske følger. Og på denne turen får du anledning til å være blant dem som gir dette humanitære bidraget videre.
Byen Sderot var ett av de mest utsatte under angrepet den 7. oktober i fjor. Da lanserte terrororganisasjonen Hamas det største folkemordet på jødene siden andre verdenskrig. Rundt 1.200 mennesker ble drept. Fortsatt holder Hamas over 100 israelske gisler på Gaza under horrible forhold.

 

Støtten til Israel
Visjon Norge har i alle år gitt sin støtte til Israel – også etter det grusomme terrorangrepet den 7. oktober i fjor. På denne turen får du møte både personer og institusjoner som beskytter Midtøstens eneste demokrati og som også er blitt forsøkt utslettet siden 1948.
–Vi gjennomfører denne turen for å vise solidariteten med Israel og det jødiske folk etter terrorangrepet på landet den 7. oktober i fjor. Vi skal blant annet dele ut pakker med nødvendig utstyr til sivile som trenger det mest, forteller leder i Israelkanalen Håkon Sengsvoll om reisen som finner sted fra den 11. til 17. april.

 

Slik blir muligens programmet
Det er ennå ikke satt konkrete datoer for hvert punkt i programmet. Det kan også forekomme endringer. Men slik ser forslaget til planen ut for solidaritetsturen til Israel per nå:
*Besøke Sderot og bli med på gaveutdeling med forsamlingen City of Life
*Møte borgermesteren i Sderot
*Møte med borgermesteren i kommunen Merchavim
*Besøke kibbutz ved Gaza
*Besøke Gilat Junction hvor frivillige betjener soldatene fra IDF
*Besøke pårørende-senteret for gislene i Tel Aviv
*Møte med representanter fra Knesset
*Vi prøver få med besøk på Tempelhøyden og Gravhagen

 

Begrenset med plasser
Dersom du ønsker å være med på reisen er det viktig at du kontakter Visjon Norge så fort som mulig. Det er begrenset med plasser og interessen kan tenkes å være stor. For påmelding kan du enten kontakte oss på telefon 32 21 13 00 (dagtid) eller 32 21 13 13 (kveldstid). Du kan også sende en epost til israel@visjonnorge.com
I skrivende stund ligger prisen an til å komme på rundt 23.000. I tillegg kommer blant annet lunsjer og reiseforsikring. Reisefølget bor på hotell i Jerusalem.